Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na : 23.06.2021 r. godz. 10:30

Liczba zakażonych: 1

Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 0,06

0 – wyłącznie z powodu COVID.

Pełny raport dla całej Polski https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Dnia 22.06.2021 r. w Sulejówku, ul. Bema doszło do pożaru samochodu dostawczego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 22.06.2021 r. w miejscowości Waliska, gmina Latowicz doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP. Na miejscu zdarzenia była ponadto Policja oraz Pogotowie Energetyczne. Nie było osób poszkodowanych.

Dnia 22.06.2021 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Wielkopolska doszło do pożaru transformatora. Na miejscu zdarzenia było Pogotowie Energetyczne. Miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp OSP.

Dnia 22.06.2021 r. w miejscowości Józefów, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 22.06.2021 r. w miejscowości Stary Konik, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 22.06.2021 r. w miejscowości Huta Mińska, gmina Mińsk Mazowiecki na drodze wojewódzkiej nr 802 doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana zastała jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Na miejscu zdarzenia był zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano osiem kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

W dniu 22.06.2021 r. w wyniku przejścia frontu burzowego, na terenie powiatu mińskiego odnotowano sześć zdarzeń związanych z usunięciem powalonych drzew ze szklaków komunikacyjnych oraz jedno zdarzenie związane z wypompowaniem wody z zalanej posesji. W działaniach ratowniczych brały udział zastępy PSP oraz OSP.

Dnia 22.06.2021 r. w Kałuszynie zastęp OSP zabezpieczył lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na : 22.06.2021 r. godz. 10:30

Liczba zakażonych: 188

Liczba przypadków śmiertelnych: 29

14 – choroby współistniejące wraz z COVID-19

15 – wyłącznie z powodu COVID-19

Liczba zakażonych: 22

Liczba przypadków śmiertelnych: 2

1 – choroby współistniejące wraz z COVID-19

1 – wyłącznie z powodu COVID

Liczba zakażonych: 2
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 0,13

0 – wyłącznie z powodu COVID.

Na terenie powiatu odnotowano jedną kolizję drogową.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 21.03.2021 r. zastępy PSP i OSP dwa razy usuwały drzewa i konary drzew z dróg.

Dnia 21.06.2021 r. PCZK otrzymało zgłoszenie od Policji o dużej ilości piachu na drodze z miejscowości Tyborów do miejscowości Wiciejów, gmina Cegłów stwarzającej zagrożenie dla kierowców. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 21.06.2021 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Stojadła, ul. Wspólna, gmina Mińsk Mazowiecki. O konieczności utylizacji poinformowano samorząd.

Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na : 21.06.2021 r. godz. 10:00

Liczba zakażonych: 73

Liczba przypadków śmiertelnych: 1

1 – choroby współistniejące wraz z COVID-19

0 – wyłącznie z powodu COVID-19

Liczba zakażonych: 6

0 – wyłącznie z powodu COVID

Liczba zakażonych: 2
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 0,13

Liczba osób objętych kwarantanną: 172
Liczba wykonanych testów: 80
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 2

Dnia 18.06.2021 r. w miejscowości Anielinek, gmina Jakubów doszło do pożaru wolnostojącego garażu. W wyniku pożaru spaleniu uległ budynek oraz znajdujący się wewnątrz budynku samochód osobowy. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 19.06.2021 r. w Mińsku Mazowieckim na cmentarzu komunalnym doszło do pożaru wiązanek na grobie. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 20.06.2021 r. w miejscowości Mikanów, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru budynku gospodarczego. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek oraz znajdujący się wewnątrz budynku sprzęt rolniczy (kombajn, belarka). Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP. Na miejscu zdarzenia była także Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Dnia 20.06.2021 r. w miejscowości Stary Konik, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 20.06.2021 r. w miejscowości Podrudzie, ul. Sosnowa, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Dnia 18.06.2021 r. w Mińsku Mazowiecki, ul. Siennicka doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.

Dnia 19.06.2021 r. w miejscowości Konik Nowy, ul. Brzezińska doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i skutera. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Na miejscu zdarzenia był ponadto zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 13 kolizji drogowych.

Dnia 18.06.2021 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannym lisie w miejscowości Stojadła, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 21.06.2021 r. w miejscowości Borki, gmina Mrozy dwa zastępy OSP zabezpieczały lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.