Pożary:

Dnia 22.06.2021 r. w Sulejówku, ul. Bema doszło do pożaru samochodu dostawczego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 22.06.2021 r. w miejscowości Waliska, gmina Latowicz doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP. Na miejscu zdarzenia była ponadto Policja oraz Pogotowie Energetyczne. Nie było osób poszkodowanych.

Dnia 22.06.2021 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Wielkopolska doszło do pożaru transformatora. Na miejscu zdarzenia było Pogotowie Energetyczne. Miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp OSP.

Dnia 22.06.2021 r. w miejscowości Józefów, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 22.06.2021 r. w miejscowości Stary Konik, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 22.06.2021 r. w miejscowości Huta Mińska, gmina Mińsk Mazowiecki na drodze wojewódzkiej nr 802 doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana zastała jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Na miejscu zdarzenia był zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano osiem kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

W dniu 22.06.2021 r. w wyniku przejścia frontu burzowego, na terenie powiatu mińskiego odnotowano sześć zdarzeń związanych z usunięciem powalonych drzew ze szklaków komunikacyjnych oraz jedno zdarzenie związane z wypompowaniem wody z zalanej posesji. W działaniach ratowniczych brały udział zastępy PSP oraz OSP.

Inne:

Dnia 22.06.2021 r. w Kałuszynie zastęp OSP zabezpieczył lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:  

Na terenie powiatu odnotowano jedną kolizję drogową.

 

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi: 

Dnia 21.03.2021 r. zastępy PSP i OSP dwa razy usuwały drzewa i konary drzew z dróg.

 

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej: 

Dnia 21.06.2021 r. PCZK otrzymało zgłoszenie od Policji o dużej ilości piachu na drodze z miejscowości Tyborów do miejscowości Wiciejów, gmina Cegłów stwarzającej zagrożenie dla kierowców. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 21.06.2021 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Stojadła, ul. Wspólna, gmina Mińsk Mazowiecki. O konieczności utylizacji poinformowano samorząd.

Pożary:

Dnia 18.06.2021 r. w miejscowości Anielinek, gmina Jakubów doszło do pożaru wolnostojącego garażu. W wyniku pożaru spaleniu uległ budynek oraz znajdujący się wewnątrz budynku samochód osobowy. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 19.06.2021 r. w Mińsku Mazowieckim na cmentarzu komunalnym doszło do pożaru wiązanek na grobie. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 20.06.2021 r. w miejscowości Mikanów, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru budynku gospodarczego. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek oraz znajdujący się wewnątrz budynku sprzęt rolniczy (kombajn, belarka). Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP. Na miejscu zdarzenia była także Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Dnia 20.06.2021 r. w miejscowości Stary Konik, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 20.06.2021 r. w miejscowości Podrudzie, ul. Sosnowa, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 18.06.2021 r. w Mińsku Mazowiecki, ul. Siennicka doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.

Dnia 19.06.2021 r. w miejscowości Konik Nowy, ul. Brzezińska doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i skutera. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Na miejscu zdarzenia był ponadto zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 13 kolizji drogowych.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 18.06.2021 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannym lisie w miejscowości Stojadła, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Inne:

Dnia 21.06.2021 r. w miejscowości Borki, gmina Mrozy dwa zastępy OSP zabezpieczały lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożary:

Dnia 17.06.2021 r. w miejscowości Okuniew, ul. Szkolna, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 17.06.2021 r. w Kałuszynie, ul. Warszawska doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motoroweru. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące motorowerem, Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowanych do szpitala. Ponadto w działaniach udział brała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 3 kolizje drogowe.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 17.06.2021 r. w miejscowości Mienia, gmina Cegłów zastęp OSP usunął plamę płynów silnikowych z jezdni.

Dnia 17.06.2021 r. w miejscowości Długa Szlachecka, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, gmina Halinów zastęp OSP usunął plamę płynów silnikowych z jezdni.

Inne:

Dnia 18.06.2021 r. w miejscowości Stojadła, ul. Południowa, gmina Mińsk Mazowiecki zastęp OSP zabezpieczał lądowisko do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożary:

Dnia 16.06.2021 r. w miejscowości Gamratka, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 16.06.2021 r. w miejscowości Abramy, gmina Kałuszyn zastęp OSP wypompowywał wodę z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego.

Dnia 16.06.2021 r. w Sulejówku, ul. Rataja zastęp OSP usunął powalone drzewo z drogi.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 16.06.2021 r. w miejscowości Cisówka, gmina Stanisławów samochód ciężarowy przewożący olej napędowy zjechał z drogi i wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia doszło do wycieku oleju napędowego. Zastępy straży pożarnej zabezpieczyły wyciek oleju oraz wyciągnęły pojazd z rowu. W działaniach ratowniczych brało udział sześć zastępów PSP, dwa zastępy OSP oraz Policja.